عايق الاستومري

درباره وبلاگ
موضوعات

عايق الاستومري

عایق الاستومری چیست ؟

چهارشنبه دوم 5 1398

از انواع عایق هایی که  بصورت سلول بسته تولید میشوند عایق آلاستومری میباشد. عایق الاستومری از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است که این انعطاف پذیری یک ویژگی منحصر بفرد را برای آن پدید آورده است . این ویژگی باعث شده تا از عایق آلاستومری برای عایق کاری سیستم های مختلف استفاده شود. عایق آلاستومری از از جذب بخار آب بسیار پایینی برخوردار است که ضریب انتقال حرارت را به شدت کاهش میدهد. همین خاصیت جذب پایین بخار اب باعث شده تا لوله ها و تاسیسات به مراتب دیرتر خورده و فرسوده شوند.


عایق آلاستومری برای عایق کاری تمامی لوله و تاسیسات به کار رفته در ساختمان گزینه بسیار مناسبی محسوب میشود و همانطور که در بالا نیز به آن اشاره شد  جذب پایین بخار آب کمک میکند تا این لوله ها و تاسیسات فرسوده و خورده نشوند. اما ویژگی های عایق الاستومری به این موارد ختم نمیشود و به دیگر ویژگی های ایجاد شده توسط این عایق در ادامه اشاره خواهیم نمود.

ویژگی های عایق آلاستومری

عایق آلاستومری از وزن کمی برخوردار است و از عایق های سبک محسوب میشود که همین موضوع حمل آنرا بسیار آسان کرده است و همچنین وزن لوله و تاسیسات را نیز تا حد زیادی کاهش میدهد.

برای اجرای عایق الاستومری نیازی به استفاده از دستکش نمیباشد زیرا در ساخت این نوع عایق از موادی استفاده شده است که به هیچ وجه آلرژی زا و حساسیت زا نیستند.


عایق آلاستومری از مقاومت بسیار زیادی در برابر رشد قارچ و همچنین باکتری بر روی خود برخوردار است و به همین دلیل یکی از عایق های کاملا بهداشتی محسوب میگردد.

طول عمر و همچنین دوام عایق آلاستومری بسیار بالا میباشد و میتواند تا سالها بدون آنکه نیازی به تعویض داشته باشد مورد استفاده قرار گیرد که در نتیجه از هزینه های نگهداری تا حد بسیار زیادی میکاهد.لنگر شرکت تهران دما از جمله تولید کنندگان و اجرا کنندگان این نوع عایق می باشد .

(0) نظر
X